Sport: Totul despre sport si activitati sportive

Răspuns
Instrumente subiect Caută īn acest subiect
Necitit 11.01.2014, 18:15 #1
Banned
Locație: Rm.Valcea
Posturi: 165
Putere Rep: 0
Reputație: -1
AlexFluffyBunny are un comportament rușinos īn trecut
Nou
Incet incet am observat ca stratul de grasime de pe stomacul meu se mareste, am 19 ani si 83 de kg, 1,77 inaltime, nu sunt gras dar "burta" e maricica, ce pot face sa dau jos din grasimea de pe stomac?
AlexFluffyBunny este deconectat
Răspunde cu citat Top
Necitit 11.01.2014, 18:23 #2
ISac Petrut MrPurple
Avatarul lui ISac Petrut
MrPurple
Locație: Tecuci
Posturi: 367
Putere Rep: 4
Reputație: 82
ISac Petrut este un nume cunoscut de toți
Nou
Poti merge la sala de trei ori pe saptamana.
ISac Petrut este deconectat
Ti-a fost util acest mesaj? Rasplateste-l pe autor prin folosirea codului de voucher APY6TIIX in comenzile tale la PC Garage si Garage Mall si vei primi discount 1%!
Răspunde cu citat Top
Necitit 11.01.2014, 18:25 #3
Birkoff Senior Member
Avatarul lui Birkoff
Senior Member
Locație: Bucuresti
Posturi: 572
Putere Rep: 4
Reputație: 148
Birkoff este un splendid ce merită privitBirkoff este un splendid ce merită privit
Nou
cat de mult mergi pe jos pe zi? mergi macar 30 min (sau alergi?)
cata miscare faci pe zii?
cate mese mananci pe zi si cam intre ce perioade? (regulat sau aleator)

mersul la sala sau un regim alimentar nu rezolva problemele de baza (miscarea zilnica si mesele regulate)
__________________
Portofoliu, servicii, activitate (ofer magazin virtual la cheie cu multiple facilitati de marketing si api-uri integrate, cu suport tehnic in regim freelancer, detalii in portofoliu)
Birkoff este deconectat
Ti-a fost util acest mesaj? Rasplateste-l pe autor prin folosirea codului de voucher MWNIVFVY in comenzile tale la PC Garage si Garage Mall si vei primi discount 1%!
Răspunde cu citat Top
Necitit 11.01.2014, 18:27 #4
Banned
Locație: Rm.Valcea
Posturi: 165
Putere Rep: 0
Reputație: -1
AlexFluffyBunny are un comportament rușinos īn trecut
Nou
Nu pot, nu stau la oras, la sala deschide la 3 si nu ma incadrez cu timpul, centurile alea electrice pt abdomen ard grasimea?doar pe abdomen am probleme cu grasimea

mananc aleator, mult, mancare bogata in proteine si grasimi, carnuri, lactate, procesate si precooked.

Merg mai mult de jumate de ora, dar nu prea mult..

Ultima modificare făcută de AlexFluffyBunny; 11.01.2014 la 18:27. Motiv: Post-uri concomitente unite
AlexFluffyBunny este deconectat
Răspunde cu citat Top
Necitit 11.01.2014, 18:28 #5
Turcik They C me coding
Avatarul lui Turcik
They C me coding
Posturi: 2.695
Putere Rep: 7
Reputație: 2384
Turcik are o reputație dincolo de reputațieTurcik are o reputație dincolo de reputațieTurcik are o reputație dincolo de reputațieTurcik are o reputație dincolo de reputațieTurcik are o reputație dincolo de reputațieTurcik are o reputație dincolo de reputațieTurcik are o reputație dincolo de reputațieTurcik are o reputație dincolo de reputațieTurcik are o reputație dincolo de reputațieTurcik are o reputație dincolo de reputațieTurcik are o reputație dincolo de reputație
Nou
Lasa centurile si alte balarii, umbla la cauza, nu la efect. Ai grija ce si cat mananci, ce bauturi consumi, cata miscare (nu) faci, samd.
Turcik este deconectat
Ti-a fost util acest mesaj? Rasplateste-l pe autor prin folosirea codului de voucher R82ZMJCN in comenzile tale la PC Garage si Garage Mall si vei primi discount 1%!
Răspunde cu citat Top
Necitit 11.01.2014, 18:37 #6
F.Miccoli Senior Member
Avatarul lui F.Miccoli
Senior Member
Locație: Oradea
Posturi: 2.830
Putere Rep: 6
Reputație: 232
F.Miccoli este un splendid ce merită privitF.Miccoli este un splendid ce merită privitF.Miccoli este un splendid ce merită privit
Nou
Ai cam multe kg ,la 177 ar fi ideal sa ai maxim 70-72 .Eu la 182 cand aveam 80 deja se simtea,dapoi la tine care ai +5 .Ideal e sa ai -5 kg /inaltime.

Pana la urma m-am ambitionat,am dat jos 15 kg si uite asa am ajuns la 65 si pot sa spun ca sunt super multumit.Slabeste si tu putin,5-6 kg ,sa ajungi macar la 75.
__________________
Fabrizio Miccoli <3 Lecce

Ultima modificare făcută de F.Miccoli; 11.01.2014 la 18:38. Motiv: Post-uri concomitente unite
F.Miccoli este deconectat
Ti-a fost util acest mesaj? Rasplateste-l pe autor prin folosirea codului de voucher H9CW3WHU in comenzile tale la PC Garage si Garage Mall si vei primi discount 1%!
Răspunde cu citat Top
Necitit 11.01.2014, 18:40 #7
Alejandro Seńor Huan
Avatarul lui Alejandro
Seńor Huan
Posturi: 3.332
Putere Rep: 6
Reputație: 1408
Alejandro shines in the eyes of othersAlejandro shines in the eyes of othersAlejandro shines in the eyes of othersAlejandro shines in the eyes of othersAlejandro shines in the eyes of othersAlejandro shines in the eyes of othersAlejandro shines in the eyes of othersAlejandro shines in the eyes of othersAlejandro shines in the eyes of othersAlejandro shines in the eyes of others
Nou
Exact ce zice @Turcik, am inceput sa mananc mai sanatos, fara sucuri, in general fara bauturi acidulate, in rest nu am schimbat aproximativ nimic. Acum pot spune ca ma simt ok cu mine

// Exista o formula/grafic unde pot vedea cam ce greutate este ideala la o anumita inaltime?
Alejandro este deconectat
Ti-a fost util acest mesaj? Rasplateste-l pe autor prin folosirea codului de voucher DR8MBDEG in comenzile tale la PC Garage si Garage Mall si vei primi discount 1%!
Răspunde cu citat Top
Necitit 11.01.2014, 18:57 #8
Turcik They C me coding
Avatarul lui Turcik
They C me coding
Posturi: 2.695
Putere Rep: 7
Reputație: 2384
Turcik are o reputație dincolo de reputațieTurcik are o reputație dincolo de reputațieTurcik are o reputație dincolo de reputațieTurcik are o reputație dincolo de reputațieTurcik are o reputație dincolo de reputațieTurcik are o reputație dincolo de reputațieTurcik are o reputație dincolo de reputațieTurcik are o reputație dincolo de reputațieTurcik are o reputație dincolo de reputațieTurcik are o reputație dincolo de reputațieTurcik are o reputație dincolo de reputație
Nou
Gasisem mai demult o formula in functie de inaltime si varsta, parea destul de ok.
Turcik este deconectat
Ti-a fost util acest mesaj? Rasplateste-l pe autor prin folosirea codului de voucher R82ZMJCN in comenzile tale la PC Garage si Garage Mall si vei primi discount 1%!
Răspunde cu citat Top
Necitit 11.01.2014, 19:30 #9
F.Miccoli Senior Member
Avatarul lui F.Miccoli
Senior Member
Locație: Oradea
Posturi: 2.830
Putere Rep: 6
Reputație: 232
F.Miccoli este un splendid ce merită privitF.Miccoli este un splendid ce merită privitF.Miccoli este un splendid ce merită privit
Nou
Citat:
Postat īn original de Alejandro Vezi post
Exact ce zice @Turcik, am inceput sa mananc mai sanatos, fara sucuri, in general fara bauturi acidulate, in rest nu am schimbat aproximativ nimic. Acum pot spune ca ma simt ok cu mine

// Exista o formula/grafic unde pot vedea cam ce greutate este ideala la o anumita inaltime?
Scrie pe google ,calculator greutate ideala.Sunt o gramada de siteuri dar in principiu eu zic ca asta e greutatea ideala,-5-10 sub inaltime.Ai 180,75 kg,ai 200,95 kg etc.
__________________
Fabrizio Miccoli <3 Lecce
F.Miccoli este deconectat
Ti-a fost util acest mesaj? Rasplateste-l pe autor prin folosirea codului de voucher H9CW3WHU in comenzile tale la PC Garage si Garage Mall si vei primi discount 1%!
Răspunde cu citat Top
Necitit 11.01.2014, 19:55 #10
George89 Senior Member
Avatarul lui George89
Senior Member
Posturi: 5.546
Putere Rep: 7
Reputație: 801
George89 are un viitor strălucitGeorge89 are un viitor strălucitGeorge89 are un viitor strălucitGeorge89 are un viitor strălucitGeorge89 are un viitor strălucitGeorge89 are un viitor strălucitGeorge89 are un viitor strălucit
Nou
Ca sa dai burta jos cat mai mult cardio. Iar daca mananci si "prostii" si nu poti renunta la ele si sa urmezi un regim alimentar mai sanatos baga si mai mult cardio. Bicicleta, mers pe jos, alergat la banda/aer liber, sau exercitii la bicicleta eliptica. Daca faci o ora zilnic in scurt timp se vad rezultate. Asta daca rezisti, pentru ca la inceput va fi foarte greu iar pe urma cand te obisnuiesti, intervine si plictiseala.
George89 este deconectat
Ti-a fost util acest mesaj? Rasplateste-l pe autor prin folosirea codului de voucher 4QP9SN4I in comenzile tale la PC Garage si Garage Mall si vei primi discount 1%!
Răspunde cu citat Top
Necitit 11.01.2014, 20:24 #11
Stefi Skillz Banned
Banned
Locație: CAR AUDIO
Posturi: 114
Putere Rep: 0
Reputație: 73
Stefi Skillz este un nume cunoscut de toți
Nou
Si eu eram ceva de genul, ca si tine. Am 1,80 si aveam 84-85kg.
Dar a trebuit sa dau la academie si sa iau probele sportive, iar cu greutatea aia nu m-am incadrat in timpi si nu luam baremele. Asa ca am avut ambitia sa slabesc, in primul rand ca sa ma simt mai bine si in al doilea rand ca sa-mi ating obiectivele.

Astfel, din 10 Mai pana pe 20 Iulie, adica putin peste 2 luni, am slabit ~11kg si ma simteam minunat. Ajunsesem la 73-74kg. Pe langa ca s-au imbunatatit performantele sportive, ma simteam mult mai bine in pielea mea. Secretul este alimentatia corecta + miscare. (cardio).
Daca te duci la sala si tragi din greu, vei fi uimit ca ai putea sa ramai la aceeasi greutate, ba chiar sa cresti usor in greutate. Reducerea stratului de grasime se compenseaza cu cresterea masei musculare, deci greutatea ramane aceeasi, insa corpul se modeleaza foarte frumos.

Eu mancam regulat, seara nu mai tarziu de 6-7, gratarul si orezul era omniprezent, la fel si salatele, ouale fierte (dimineata). Dimineata pe stomacul gol un pahar de apa cu lamaie. Si sa nu uitam: miscare, miscare, miscare.
Stefi Skillz este deconectat
Răspunde cu citat Top
Necitit 11.01.2014, 22:18 #12
Birkoff Senior Member
Avatarul lui Birkoff
Senior Member
Locație: Bucuresti
Posturi: 572
Putere Rep: 4
Reputație: 148
Birkoff este un splendid ce merită privitBirkoff este un splendid ce merită privit
Nou
Incepusem sa te intreb cum faci tu, mi-ai raspuns ceva asa ca iti zic acum de ce sunt importante lucrurile alea (poti intreba orice nutritionist sau antrenor de fitness ca sa iti confirme ce iti zic si eu)

1) Miscarea regulata regleaza organismul (arderile interne) si incetineste imbatranirea.
2) Mancand regulat, organismul se obisnuieste asa si nu se mai forteaza. Daca tu mananci cand iti aduci aminte organismul intra in panica si incepe sa isi faca provizii de grasimi pentru a le putea folosii data viitoare cand va fi nevoie. Daca tu mananci regulat si faci miscare, organismul se obisnuieste si nu mai pastreaza surplus de grasimi + pe de alta parte ti se formeaza musculatura in functie de efortul depus (daca mergi mult cu bicicleta se formeaza muschii picioarelor, daca folosesti mult bratele se formeaza muschii bratelor si tot asa)
3) Mancarurile si bauturile acidulate, cu multe e-uri si de tip fast-food deregleaza organismul si duc la acumularea toxinelor si a grasimilor.

Acum stii in mare cam care sunt cauzele si efectele, asa ca poti lua decizii in deplina cunostiinta de cauza. Forteaza-te sa mananci la ore fixe (puneti alerta pe telefon daca uiti) si forteaza-te sa faci multa miscare (niciodata nu e de ajunsa destula miscare in aer liber)

Au fost facute teste pe atleti si pe persoane care faceau miscare in interior, si sa descoperit ca miscarea in aer liber + concentrarea = efecte mult mai rapide si de durata, decat miscarea in casa fara concentrare asupra exercitiilor si respiratiei.
__________________
Portofoliu, servicii, activitate (ofer magazin virtual la cheie cu multiple facilitati de marketing si api-uri integrate, cu suport tehnic in regim freelancer, detalii in portofoliu)

Ultima modificare făcută de Birkoff; 11.01.2014 la 22:30.
Birkoff este deconectat
Ti-a fost util acest mesaj? Rasplateste-l pe autor prin folosirea codului de voucher MWNIVFVY in comenzile tale la PC Garage si Garage Mall si vei primi discount 1%!
Răspunde cu citat Top
Necitit 13.01.2014, 15:36 #13
FadeToBlack Mint Rubber
Avatarul lui FadeToBlack
Mint Rubber
Locație: Bucuresti, 13
Posturi: 2.244
Putere Rep: 8
Reputație: 1496
FadeToBlack shines in the eyes of othersFadeToBlack shines in the eyes of othersFadeToBlack shines in the eyes of othersFadeToBlack shines in the eyes of othersFadeToBlack shines in the eyes of othersFadeToBlack shines in the eyes of othersFadeToBlack shines in the eyes of othersFadeToBlack shines in the eyes of othersFadeToBlack shines in the eyes of othersFadeToBlack shines in the eyes of others
Nou
Din mai 2013 am inceput si eu razboiul de exterminare cu burta. Trebuie sa admit ca am castigat cateva batalii, dar nu si razboiul, nemernica nu se lasa dusa de tot.
Atunci aveam 84kg (la 180 cm), acum stau la 78 kg, de cateva luni. Am (re)castigat o gaura la curea, dar six-pack-ul se lasa greu descoperit.
Reteta este destul de simpla, 3ori/saptamana sala. Nu tin dieta, mananc de trei ori pe zi, destul de mult as putea adauga. Nu ma abtin de la nimic, consider ca efort fizic (sala)+dieta =not love, poate duce la lesinuri de domnisoare sclifosite, cum am vazut prin sala.
Nu iau prostii (cum ii mai vad pe unii cu diverse batoane sau bauturi de culoare dubioasa prin cani), doar o sticla cu apa/antrenament.
Este bine sa te duci la sala, lucrand de capul tau nu o sa ai motivatia necesara si suficienta de a obtine rezultate. O sa te tina 1-2 saptamani, apoi o sa revii la viata ta obisnuita. Si trebuie sa admit ca la 177 cm si 83kg esti cam pufosenie pentru doar 19 ani.
Poti sa-ti faci un program in care sa-ti lucrezi pe rand cele 5 grupe importante de muschi (spate, umeri, picioare, brate, pectorali). La incalzire bagi 5-10 minute de banda (1-1.5 km alergare) apoi bagi cele 3-6 exercitii pentru grupa respectiva de muschi. Poti face excercitiile de fitness sa tinda spre cardio (nu cred ca ma exprim chiar corect aici) lucrand cu greutati reduse un numar cat mai mare de repetari (25+, daca treci de 50 de repetari atunci greutatea este prea mica, o cresti). La final bagi abdomene (4-5 serii) fie clasice (sint foarte bune), fie pe aparat.
Daca vrei sa scapi de rucsac, trebuie sa-i spui you shall not pass.
__________________
Mai bine faci o greseala decat sa nu faci nimic.
Nu mai exista stiinta ci doar marketing.
FadeToBlack este deconectat
Răspunde cu citat Top
Necitit 13.01.2014, 18:03 #14
jkrfcf Senior Member
Avatarul lui jkrfcf
Senior Member
Posturi: 371
Putere Rep: 9
Reputație: 39
jkrfcf este un far glorios de lumină
Nou
Nu stiu ce sa zic de treaba cu repetatul de multe ori , din ce mi-au explicat mai multi instructori e sa pui greutati normale pentru ca depui efort fizic mai mult si astfel elimini mai multe calorii .Oricum ar fi , banda sau bicicleta nu trebuie sa lipseasca :d
jkrfcf este deconectat
Ti-a fost util acest mesaj? Rasplateste-l pe autor prin folosirea codului de voucher 9NSG3PBW in comenzile tale la PC Garage si Garage Mall si vei primi discount 1%!
Răspunde cu citat Top
Necitit 13.01.2014, 18:48 #15
Sarge Senior Member
Avatarul lui Sarge
Senior Member
Posturi: 419
Putere Rep: 5
Reputație: 85
Sarge este un nume cunoscut de toți
Nou
faceti burta pentru ca mancati mai mult decat trebuie corpului si bagati carbogazoase.. In al doilea rand mancati si multe prostii. Solutia nu e sa mergi la sala pentru ca nu efectul il combati ci cauza. Ca atare fa in asa fel incat sa mananci mai putin. Ghandi se hranea doar cu nuci si fructe si pentru asta era mai sanatos la 60 de ani ca multi tineri de 20 de ani astazi. Asadar invata corpul sa ceara mai putin pentru ca e evident ca nu cheltuie tot ce ii dai si consulta un nutritionist. Degeaba mergi la sala, o sa mananci mai mult.
__________________
As soon as your bunks are done, I want you two turds to clean the head. I want that head so sanitary and squared-away that the Virgin Mary herself would be proud to go in and take a dump (c)

Ma vinde!
Sarge este deconectat
Răspunde cu citat Top
 
PC Garage

Răspuns


Instrumente subiect Caută īn acest subiect
Caută īn acest subiect:

Căutare avansată


Subiecte similare
Subiect Autor subiect Forum Răspunsuri Ultimul post
Cum dau net la placa de retea LucYan03 Retelistica 7 03.08.2012 19:42
Cum dau disable la HT?? gokussj5 PC mechanics 19 28.10.2011 09:59
Dau un ban ... dar il dau in timp ! Upgrade calculator - placa video. Drops_79 Componente 24 14.02.2011 18:19
Cum imi dau seama ce sursa imi trebuie? sherban1988 Cum sa...? 5 04.02.2010 08:21
Cum imi dau seama daca HDD e pe duca? born2rule PC mechanics 2 23.11.2009 12:55


Fus orar: GMT +2. Acum este ora 14:06.

Contactează-neHomeRSSSus